Update 6/10 volgende fase onderzoeksideeën melkveehouderij
Op basis van de wensen en suggesties ontving ZuivelNL 60 projectideeën van (kennis)instellingen en adviesorganisaties. Deze werden door 25 digipanelleden, melkveehouders die zich hiervoor hadden aangemeld, geprioriteerd. Op basis van deze prioritering besloot de ZuivelNL themagroep Onderzoek & Innovatie om van 13 projectideeën - met een in totaal gevraagde ZuivelNL bijdrage van € 1,3 miljoen - een verdere uitwerking te vragen bij (kennis)instellingen.
Keuze projectideeën
Het totaal aan ZuivelNL gevraagde budget voor de 60 ingediende projectideeën is ruim € 9,5 miljoen. De projectideeën met 6 stemmen en meer vragen in totaal een budget van € 1,9 miljoen. Omdat het beschikbare budget maximaal € 1,2 miljoen (excl. btw) is, moest de themagroep Onderzoek & Innovatie van ZuivelNL een keuze maken. Bij deze keuze was de prioriteitsvolgorde van het digipanel leidend, tenzij er redenen zijn om daarvan af te wijken. Zo kan bijvoorbeeld al een vergelijkbaar onderzoek lopen, sommige projectideeën kunnen wellicht (gedeeltelijk) samengevoegd worden en/of volstaan met een lagere bijdrage.
Vervolg november/december 2022
De (kennis)instellingen dienen de uitgewerkte projectvoorstellen uiterlijk 1 november 2022 in. Na besluitvorming hierover eind 2022 kunnen de projecten starten in 2023.
Meer nieuwsberichten
Weidegang
19 december 2025
Zuivelsector houdt vast aan ambitie weidegang, met oog voor verandering
De zuivelsector wil de komende jaren substantieel meer koeien voor langere tijd laten weiden. In...
Lees het volledige berichtKoeMonitor
18 december 2025
ZuivelNL start uitrol nieuw ZuivelPlatform
ZuivelNL is gestart met de uitrol van een vernieuwd ZuivelPlatform met nieuwe versies van KoeKompas...
Lees het volledige berichtOnderzoek & Innovatie
17 december 2025
5 februari: themamiddag 'Hoge stikstofbenutting: de basis voor succesvolle doelsturing op waterkwaliteit'
U bent van harte welkom bij CBAV-CBGV themamiddag 'Hoge stikstofbenutting: dé basis voor succesvolle doelsturing...
Lees het volledige bericht