06 oktober 2022

Onderzoek & Innovatie

Update 6/10 volgende fase onderzoeksideeën melkveehouderij

Op basis van de wensen en suggesties ontving ZuivelNL 60 projectideeën van (kennis)instellingen en adviesorganisaties. Deze werden door 25 digipanelleden, melkveehouders die zich hiervoor hadden aangemeld, geprioriteerd. Op basis van deze prioritering besloot de ZuivelNL themagroep Onderzoek & Innovatie om van 13 projectideeën - met een in totaal gevraagde ZuivelNL bijdrage van € 1,3 miljoen - een verdere uitwerking te vragen bij (kennis)instellingen.

Keuze projectideeën

Het totaal aan ZuivelNL gevraagde budget voor de 60 ingediende projectideeën is ruim € 9,5 miljoen. De projectideeën met 6 stemmen en meer vragen in totaal een budget van € 1,9 miljoen. Omdat het beschikbare budget maximaal € 1,2 miljoen (excl. btw) is, moest de themagroep Onderzoek & Innovatie van ZuivelNL een keuze maken. Bij deze keuze was de prioriteitsvolgorde van het digipanel leidend, tenzij er redenen zijn om daarvan af te wijken. Zo kan bijvoorbeeld al een vergelijkbaar onderzoek lopen, sommige projectideeën kunnen wellicht (gedeeltelijk) samengevoegd worden en/of volstaan met een lagere bijdrage.

Vervolg november/december 2022

De (kennis)instellingen dienen de uitgewerkte projectvoorstellen uiterlijk 1 november 2022 in. Na besluitvorming hierover eind 2022 kunnen de projecten starten in 2023.

Vraaggestuurd onderzoek melkveehouderij

Meer nieuwsberichten

ZuivelNL

Vacature

26 mei 2026

Vacature: Programmamanager Data & Instrumenten

Een rol met maatschappelijke impact, bestuurlijk gewicht en volop inhoud. Als Programmamanager Data & Instrumenten...

Lees het volledige bericht

Biodiversiteit & Klimaat

24 juni 2026

Nieuwe inzichten uit vergelijking ammoniakemissie-berekeningen Nederlandse melkveehouderij

ZuivelNL heeft Wageningen Social & Economic Research opdracht gegeven om de ammoniakemissie van de Nederlandse...

Lees het volledige bericht

Biodiversiteit & Klimaat

19 juni 2026

Pilot Koe en Eiwit bewijst het, Convenant Voerspoor brengt het in de praktijk

Tijdens een netwerkbijeenkomst op de KNVB-Campus in Zeist deelde Koe en Eiwit vandaag de resultaten...

Lees het volledige bericht