16 juni: Symposium 'Van koe tot kalf: De basis voor een gezonde start'
Hoe leg je vandaag de basis voor een gezond kalf van morgen? En welke rol speelt goed koemanagement tijdens de dracht, met speciale aandacht voor de droogstand? Op 16 juni vindt op Dairy Campus in Leeuwarden het symposium 'Van koe tot kalf: De basis voor een gezonde start' plaats.
Tijdens deze inspirerende dag staan praktische handvatten en wetenschappelijke inzichten centraal rond koemanagement tijdens de drachtperiode en de impact daarvan op de gezondheid en groei van jonge kalveren.
Wat kunt u verwachten?
Melkveehouders, onderzoekers, adviseurs en experts uit het veld gaan met elkaar in gesprek over vragen als:
- Hoe beïnvloedt de koe tijdens de dracht de start van het kalf?
- Welke rol speelt de droogstand?
- En hoe vertaal je nieuwe kennis naar concrete keuzes op het melkveebedrijf?
Naast inspirerende lezingen kunt u deelnemen aan interactieve workshops en is er volop gelegenheid om ervaringen uit te wisselen met andere melkveehouders en experts uit het veld. U kunt zich tot 8 juni gratis aanmelden voor dit symposium.
Programma dinsdag 16 juni 2026
Ochtendprogramma
- 10.30 uur - Ontvangst
- 11.00 uur - Een Gezonde Start - Door Titia Fokkema-van der Ploeg, docent-onderzoeker bij HVHL Leeuwarden
Middagprogramma
- 12.30 uur - Lunch
- 13.15 uur - Workshop eerste ronde
- Rantsoen en veeartszaken in de droogstand en rond afkalven - Door Albert Hilbrands Jongveespecialist ForFarmers Regio Friesland en Pim van der Molen, dierenarts landbouwhuisdieren Dier&Arts Leeuwarden Goutum.
- VIGOR-score, de beoordeling van het pasgeboren kalf door Titia Fokkema-van der Ploeg, docent-onderzoeker HVHL Leeuwarden. - 14.15 uur - Workshop tweede ronde
- Rantsoen en veeartszaken in de droogstand en rond afkalven door Albert Hilbrands Jongveespecialist ForFarmers Regio Friesland en Pim van der Molen, dierenarts landbouwhuisdieren Dier&Arts Leeuwarden Goutum.
- VIGOR-score, de beoordeling van het pasgeboren kalf door Titia Fokkema-van der Ploeg, docent-onderzoeker HVHL Leeuwarden.
Afsluiting
- 15.00 uur - Afronding met aansluitend borrel
Het symposium wordt georganiseerd door een consortium van melkveehouders, ZuivelNL, Cow House International, Dier & Arts Leeuwarden, ForFarmers, Klaremelk B.V., Wageningen University & Research, Aeres Hogeschool Dronten, HAS green academy.
Het symposium maakt onderdeel uit van het project 'De impact van de koe op de gezondheid en het welzijn van haar kalf' medegefinancierd door Nationaal Regieorgaan Praktijkgericht Onderzoek SIA en ZuivelNL.
Meld u nu aanLocatie
Boksumerdyk 11
8912 CA
Leeuwarden
Meer nieuwsberichten
ZuivelNL
Vacature
26 mei 2026
Vacature: Programmamanager Data & Instrumenten
Een rol met maatschappelijke impact, bestuurlijk gewicht en volop inhoud. Als Programmamanager Data & Instrumenten...
Lees het volledige berichtBiodiversiteit & Klimaat
21 mei 2026
Wijzigingsverzoeken BBM-pakketten: Indienen mogelijk t/m 21 juni 2026
Van 21 mei t/m 21 juni 2026 kunt u weer wijzigingsverzoeken indienen voor de Beheerpakketten...
Lees het volledige berichtMarktbericht Zuivel
Marktinformatie
01 juni 2026
Marktbericht Zuivel mei 2026
De Nederlandse melkaanvoer nam in april nog altijd sterk toe (+3,8%), maar wel in een...
Lees het volledige bericht