Wereldzuivelhandel Actueel januari - september 2024
De wereldzuivelhandel liet, niet-mager melkpoeder uitgezonderd, in het derde kwartaal een stijging zien. Bij kaas betrof dit een voortzetting van de sterke groei (+7%). De toename bij boter en boterolie (+1%) en mager melkpoeder (+1%) volgde op een aantal kwartalen met sterke krimp. De daling in de mondiale handel van niet-mager melkpoeder hield aan in het derde kwartaal (-4%), wel beduidend minder hard dan in het tweede kwartaal.
Sterke daling EU export melkpoeder
De EU export ontwikkelde zich stabiel tot negatief in het derde kwartaal. Bij kaas was voor het derde kwartaal op rij sprake van een gelijkblijvend niveau. Ook boter en boterolie bleef nagenoeg stabiel, na de sterke daling in het eerste halfjaar. De sterke afname van de EU export van niet-mager melkpoeder en mager melkpoeder zette door.
Gemengd beeld Nieuw-Zeeland
Nieuw-Zeeland toonde een gemengd beeld in het derde kwartaal. De Nieuw-Zeelandse uitvoer van kaas herstelde in het derde kwartaal, na twee kwartalen van forse daling. Bij boter en boterolie en niet-mager melkpoeder was voor het tweede kwartaal op rij sprake van sterke krimp. De export van mager melkpoeder is, na de kortstondige terugval in het tweede kwartaal, weer de weg van groei ingeslagen.
Stijging VS export
De kaasexport uit de VS toonde een sterke toename in de eerste negen maanden van 2024. Met name in het eerste halfjaar was de stijging aanzienlijk. De uitvoer van mager melkpoeder herstelde sterk in het derde kwartaal. Hierdoor kwam er een einde aan de daling, die meer dan een jaar heeft geduurd. De Amerikaanse export van boter en boterolie liet weer een forse stijging zien.
Verder herstel Australië
Het herstel van de Australische export zette sterk door. Alle producten lieten in het derde kwartaal een forse groei zien.
Meer nieuwsberichten
ZuivelNL
Vacature
26 mei 2026
Vacature: Programmamanager Data & Instrumenten
Een rol met maatschappelijke impact, bestuurlijk gewicht en volop inhoud. Als Programmamanager Data & Instrumenten...
Lees het volledige berichtOnderzoek & Innovatie
18 mei 2026
Mei en juni: Regionale inspiratiesessies in uw omgeving - Dutch Dairy Platform
Bent u melkveehouder en benieuwd hoe collega’s hun innovatie in de praktijk toepassen? Tijdens de...
Lees het volledige berichtWeidegang
28 mei 2026
Weidegang vraagt om gamechangers: sector zet volgende stap in strategische heroriëntatie
Op dinsdag 12 mei 2026 vond in Kamerik de jaarlijkse Convenantsdag Weidegang plaats. Meer dan...
Lees het volledige bericht