30 september 2020

Marktinformatie

Wereldzuivelhandel Actueel

Wereldzuivelhandel Actueel gepubliceerd

De wereldzuivelhandel liet in het tweede kwartaal bij alle productgroepen groei zien. Dit maakt duidelijk dat de coronacrisis minder impact op de mondiale handelsstromen heeft gehad dan eerder werd verwacht. Bij boter en boterolie (+14%), niet-mager melkpoeder (+5%) en mager melkpoeder (+9%) was sprake van een significante stijging, welke volgde op de sterke daling in het eerste kwartaal. Bij kaas was wel in beide kwartalen sprake van een toename, maar was in het tweede kwartaal een duidelijke afvlakking te zien.

EU

De EU export (inclusief het VK) liet in het tweede kwartaal van 2020, analoog aan het eerste kwartaal, een significante toename zien bij kaas, boter en -olie en niet-mager melkpoeder. Mager melkpoeder nam, voor het derde kwartaal op rij, beduidend af.

Nieuw-Zeeland

Nieuw-Zeeland liet in het tweede kwartaal een gemengd beeld zien. De export van kaas en boter en -olie nam voor het tweede kwartaal op rij af. Anderzijds steeg de uitvoer van niet-mager melkpoeder en mager melkpoeder in het tweede kwartaal, waarmee enig herstel plaatsvond van de sterke daling in het eerste kwartaal.

VS

De VS lieten bij alle productgroepen een toename zien. Met name de uitvoer van kaas en mager melkpoeder nam fors toe. Bij laatstgenoemd product is al sinds het laatste kwartaal van 2019 sprake van een significante stijging.

Meer nieuwsberichten

Marktinformatie

Marktbericht Zuivel

27 februari 2026

Marktbericht Zuivel februari 2026

De Nederlandse melkaanvoer is in de eerste maand van 2026 (+6,0%) sterk toegenomen, daarmee de...

Lees het volledige bericht

Diergezondheid & Dierenwelzijn

16 februari 2026

17 april: Jongerendag kalver- en melkveehouderij 2026

Op 17 april wordt de tweede editie van de Jongerendag 'Het Kalf Centraal' gehouden. Jonge...

Lees het volledige bericht

09 februari 2026

Nieuwsbrief ZuivelNL januari 2026

U leest in deze nieuwsbrief over Blik op Zuivel 2026, presentaties over dierwaardige veehouderij, bemesting...

Lees het volledige bericht