Wereldzuivelhandel Actueel januari - december 2025
De wereldzuivelhandel ontwikkelde zich positief in het vierde kwartaal. Met uitzondering van niet-mager melkpoeder lieten alle producten een dubbelcijferige groei zien. Bij kaas (+11%) is al sinds het laatste kwartaal van 2023 sprake van een onafgebroken, forse groei. De wereldhandel van boter en boterolie nam, voor het vierde kwartaal op rij, met dubbele cijfers toe (+16%). Niet-mager melkpoeder nam met bijna 5% toe en zette daarmee het herstel voort, dat werd ingezet in het derde kwartaal na vijf opeenvolgende kwartalen van dalende volumes. De mondiale handel van mager melkpoeder is in het vierde kwartaal van 2025 aanzienlijk toegenomen (+14%), na een langdurige periode van daling.
Sterk herstel EU-export kaas in vierde kwartaal
De EU realiseerde groei bij alle producten. Er werd fors meer kaas uitgevoerd, zodat een sterk herstel plaatsvond na de krimp in de twee voorgaande kwartalen. De uitvoer van boter en boterolie heeft in 2025 afwisselende periodes van stijging en daling laten zien. In het vierde kwartaal steeg het volume licht. Niet-mager melkpoeder liet in datzelfde kwartaal ook een stijging zien. Hiermee kwam een einde aan een lange periode van daling. Bij mager melkpoeder was sinds het tweede kwartaal een sterk herstel te zien, na de lichte krimp in het eerste kwartaal.
Wisselend beeld Nieuw-Zeelandse uitvoer
Nieuw-Zeeland toonde nog altijd een wisselend beeld. De afzet van boter en boterolie nam weer fors toe. De kaasuitvoer steeg sterk, na de terugval in het derde kwartaal. De Nieuw-Zeelandse export van niet-mager melkpoeder daalde sterk in het vierde kwartaal. De opleving in het derde kwartaal was daarmee van korte duur. Mager melkpoeder daalde voor het derde kwartaal op rij fors.
Hoge groeicijfers VS bij kaas, boter en boterolie en niet-mager melkpoeder
De uitvoer van de VS nam bij alle producten toe. Bij kaas, boter en boterolie en niet-mager melkpoeder was dit een voortzetting van de positieve trend met hoge groeicijfers. De handel in mager melkpoeder toonde enig herstel in de laatste drie maanden van 2025, na de sterke daling in de eerste drie kwartalen.
Australische uitvoer overwegend negatief
De Australische export van boter en boterolie, niet-mager en mager melkpoeder zette de dalende lijn voort. De uitvoer van kaas steeg. In het derde kwartaal bleef deze nog stabiel.
Meer nieuwsberichten
ZuivelNL
02 juli 2026
Enquête: help ons de website te verbeteren
Help ons de website te verbeteren - uw antwoorden zijn anoniem en kosten u maximaal...
Lees het volledige berichtZuivelNL
25 juni 2026
ZuivelNL presenteert jaarverslag 2025
Tijdens de Algemene Vergadering op 24 juni 2026 presenteerde ZuivelNL haar Jaarverslag 2025. Voorzitter Arjan...
Lees het volledige berichtDiergezondheid & Dierenwelzijn
08 juli 2026
25 september: Symposium Weidegang
Weidegang raakt aan diergezondheid en dierenwelzijn, imago én bedrijfsvoering - een thema met veel kanten...
Lees het volledige bericht