16 april 2025

Weidegang

Petitie voor weiden jongvee aangeboden aan ZuivelNL en NZO

Op woensdag 16 april heeft een delegatie van de campagne ‘Jong gegraasd, oud gedaan’ een petitie aangeboden aan ZuivelNL, en de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO), met aanbevelingen over het weiden van jongvee.

De delegatie, bestaande uit een groep kinderen en jongveeadviseurs, bood tekeningen en de aanbevelingen aan om het weiden van jongvee te stimuleren. De voorzitter van de ZuivelNL themagroep Biodiversiteit & Klimaat, Gerbrand van ’t Klooster, en plaatsvervangend NZO-directeur René van Buitenen namen deze in ontvangst. Binnen ZuivelNL en de NZO zal de oproep besproken worden in de daarvoor bestemde gremia.

De aanbevelingen omvatten erkenning van het belang van weidegang voor jongvee in beleid en communicatie, een weidepremie voor melkveehouders die jongvee weiden en actieve stimulering van boeren om jongvee te weiden. De delegatie bezocht ook het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN).

Meer nieuwsberichten

ZuivelNL

Vacature

26 september 2026

Vacature: Directeur

Als Directeur geef je, samen met bestuur en leden, richting aan de koers en positionering...

Lees het volledige bericht

ZuivelNL

Vacature

07 september 2026

Vacature: Programmamanager Biodiversiteit & Klimaat

Als Programmamanager Biodiversiteit & Klimaat bij ZuivelNL ben je de cruciale schakel tussen ZuivelNL en...

Lees het volledige bericht

Onderzoek & Innovatie

01 september 2026

Aanmeldingen Dutch Dairy Challenge 2027 geopend

Bent u melkveehouder of werkt u in de zuivelsector en heeft u een praktische oplossing...

Lees het volledige bericht