Petitie voor weiden jongvee aangeboden aan ZuivelNL en NZO
Op woensdag 16 april heeft een delegatie van de campagne ‘Jong gegraasd, oud gedaan’ een petitie aangeboden aan ZuivelNL, en de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO), met aanbevelingen over het weiden van jongvee.
De delegatie, bestaande uit een groep kinderen en jongveeadviseurs, bood tekeningen en de aanbevelingen aan om het weiden van jongvee te stimuleren. De voorzitter van de ZuivelNL themagroep Biodiversiteit & Klimaat, Gerbrand van ’t Klooster, en plaatsvervangend NZO-directeur René van Buitenen namen deze in ontvangst. Binnen ZuivelNL en de NZO zal de oproep besproken worden in de daarvoor bestemde gremia.
De aanbevelingen omvatten erkenning van het belang van weidegang voor jongvee in beleid en communicatie, een weidepremie voor melkveehouders die jongvee weiden en actieve stimulering van boeren om jongvee te weiden. De delegatie bezocht ook het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN).
Meer nieuwsberichten
ZuivelNL
Vacature
26 september 2026
Vacature: Directeur
Als Directeur geef je, samen met bestuur en leden, richting aan de koers en positionering...
Lees het volledige berichtZuivelNL
Vacature
07 september 2026
Vacature: Programmamanager Biodiversiteit & Klimaat
Als Programmamanager Biodiversiteit & Klimaat bij ZuivelNL ben je de cruciale schakel tussen ZuivelNL en...
Lees het volledige berichtOnderzoek & Innovatie
01 september 2026
Aanmeldingen Dutch Dairy Challenge 2027 geopend
Bent u melkveehouder of werkt u in de zuivelsector en heeft u een praktische oplossing...
Lees het volledige bericht