Online inspectiebezoeken vanuit China
In de afgelopen twee weken heeft de Nederlandse zuivelindustrie middels drie live online inspectiebezoeken van China kunnen laten zien hoe in Nederland veilige producten van hoge kwaliteit worden gemaakt.
Buitenlandse autoriteiten komen regelmatig op inspectiebezoek bij bedrijven die exporteren naar hun land om te beoordelen of het productieproces voldoet aan bepaalde hygiëne- en andere veiligheidseisen waar zij waarde aan hechten. In verband met de reisbeperkingen, koos China er voor om zo’n bezoek online te laten plaatsvinden. De video-modaliteit was een nieuw aspect voor een dergelijk inspectiebezoek en bracht de nodige uitdagingen met zich mee.
De geïnspecteerde bedrijven hebben echter op korte termijn alles tot in de puntjes geregeld en daarmee een uitstekend resultaat geleverd die ook representatief is voor de zuivelsector als geheel. De finale rapporten wachten we af, maar de Chinese inspecteurs waren aan het eind van de inspectiedag positief.
Team Export van ZuivelNL heeft een coördinerende rol gespeeld tussen de overheid en de sector om alles in goede banen te leiden voorafgaand en tijdens de inspectie. Een mooi voorbeeld van een uitstekende samenwerking tussen de overheid, de brancheorganisatie en de sector.
Meer nieuwsberichten
Onderzoek & Innovatie
28 april 2026
Dutch Dairy Platform is live
Op 21 april 2026 werden tijdens een inspirerend webinar officieel de lakens van het Dutch...
Lees het volledige bericht08 mei 2026
Nieuwsbrief ZuivelNL april 2026
U leest in deze nieuwsbrief over nieuwe campagne voor melkveehouders: Verlaag ruw eiwit, dat loont...
Lees het volledige berichtMarktbericht Zuivel
Marktinformatie
06 mei 2026
Marktbericht Zuivel april 2026
De forse stijging van de Nederlandse melkaanvoer zette ook in maart door (+6,0%). De onderliggende...
Lees het volledige bericht