Normalisatie: nieuwe normen zuigelingenvoeding

In september vergaderde de Nederlandse Normcommissie 370 005 Melk en zuivelproducten. Deze door ZuivelNL gefinancierde NEN-commissie houdt zich bezig met het ontwikkelen en up-to-date houden van (internationale) normen met methoden voor chemische, fysische en microbiologische analyse en monstername van melk en melkproducten.
Dit werk heeft een grote internationale dimensie en is met name van belang voor de internationale zuivelhandel. De normcommissie fungeert als nationaal platform voor de stakeholders uit de zuivelsector met het oog op de Nederlandse inbreng in het internationale werk in o.a. ISO-, CEN- en IDF-verband.
Een voorbeeld van concrete resultaten in dit circuit zijn de recentelijk gepubliceerde ISO-normen voor zuigelingenvoeding, een belangrijk product voor de Nederlandse zuivelsector (de exportwaarde naar China alleen al bedroeg in 2019 circa € 1,7 miljard).
Zo werd afgelopen zomer een nieuwe ISO norm voor de bepaling van het carotenoïde gehalte in zuigelingenvoeding gepubliceerd en nam de Europese Technische Commissie (CEN) voor melk en zuivelproducten recentelijk vier IDF/ISO normen voor de analyse van nutriënten in zuivel en zuigelingenvoeding over als Europese norm. Het gaat onder meer om twee methoden voor de bepaling van mineralen en sporenelementen in melk, melkproducten en zuigelingenvoeding. Verder betreft het een methode voor de bepaling van de vetzuursamenstelling in deze producten en een methode voor de bepaling van totaal jood in zuigelingenvoeding. Bij de ontwikkeling van enkele van deze normen waren ook nadrukkelijk Nederlandse experts betrokken.
Voor meer informatie of als u interesse heeft om deel te nemen in deze commissie, neem contact op met Marcel de Vreeze, afdeling AgroFood & Consument (afc@nen.nl, tel. 015 2 690 125).
Meer nieuwsberichten
07 april 2025
Agrarisch Natuurlijk: zelf aan de slag met natuur- en landschapsbeheer
Melkveehouders die met natuur- en landschapsbeheer hun bedrijf willen versterken, kunnen deelnemen aan het project...
Lees het volledige berichtMarktbericht Zuivel
Marktinformatie
30 april 2025
Marktbericht ZuivelNL april 2025
Na de sterke daling in februari (-2,6% gecorrigeerd voor het schrikkeldageffect) was de krimp in...
Lees het volledige berichtZuivelNL
29 april 2025
Afspraken tussen ZuivelNL en ACM over contributiestelsel blijven in stand
ZuivelNL heeft in overleg met de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekeken of haar huidige...
Lees het volledige bericht