IDF publiceert World Dairy Situation Report 2022
Tijdens de IDF World Dairy Summit 2022 in New Delhi, India, werd het jaarlijkse IDF World Dairy Situation Report gepresenteerd. Deze publicatie vormt een standaardwerk over de mondiale economische ontwikkeling van de zuivelsector, met commentaren en cijferreeksen over productie, verwerking, handel en prijzen. Ook omvat het rapport een grote hoeveelheid landenrapporten met informatie over zuivelsectoren wereldwijd. Het rapport wordt in opdracht van IDF jaarlijks opgesteld door een Frans-Nederlands team, gelieerd aan CNIEL en ZuivelNL.
De internationale zuivelfederatie (IDF) is de mondiale kennis- en belangenorganisatie van de zuivelsector wereldwijd. Bij IDF zijn ruim 40 landen aangesloten, die samen goed zijn voor 75% van de wereldmelkproductie. IDF vormt een netwerk van circa 1.200 zuivelexperts uit de hele wereld en biedt daarmee een platform voor het uitwisselen van informatie, ideeën en ervaringen. U leest meer over IDF en haar activiteiten in het onlangs gepubliceerde jaarverslag 2021-2022 of op de IDF-website.
Nederlands Nationaal Comité van IDF
De Nederlandse zuivelsector is lid van de IDF sinds de oprichting in 1903. Het Nederlandse lidmaatschap krijgt vorm in het Nederlands Nationaal Comité van IDF (NNC-IDF), dat fungeert als themagroep binnen ZuivelNL. In NNC-IDF zijn de belangrijkste stakeholders in en rond de Nederlandse zuivelsector vertegenwoordigd.
Meer nieuwsberichten
Onderzoek & Innovatie
06 november 2025
20 november: AgriTech Capital inspiratiesessie veehouderij
“Dit moet toch anders kunnen?”, die gedachte kent u vast. Vaak ontstaan de beste ideeën...
Lees het volledige berichtMarktbericht Zuivel
Marktinformatie
29 oktober 2025
Marktbericht Zuivel oktober 2025
De Nederlandse melkaanvoer is in september weer fors toegenomen (+6,7%). De sinds juli ingezette stijging...
Lees het volledige berichtNNC-IDF
27 oktober 2025
IDF World Dairy Summit 2025
Van 20 tot en met 23 oktober vond in Santiago de Chile de IDF World...
Lees het volledige bericht