Herstart Internationale Melkprijsvergelijking

European Dairy Farmers (EDF) en ZuivelNL gaan gezamenlijk de internationale melkprijsvergelijking voortzetten. De partijen streven ernaar om vanaf september 2022 melkprijsinformatie van grote Europese melkverwerkers te publiceren onder de naam EDF-ZuivelNL Internationale Melkprijsvergelijking.

Samen worden standaardberekeningen ontwikkeld en uitgevoerd voor grote Europese zuivelverwerkers om de verschillende betalingssystemen vergelijkbaar te maken. De basis hiervoor is de maandelijkse prijsinformatie naast aanvullende informatie over de individuele zuivelbetalingssystemen van de betrokken zuivelverwerkers die door het EDF-netwerk worden verstrekt.
Samenwerking met de EDF
Het gezamenlijke project werd in 2021 stopgezet vanwege bezuinigingen bij ZuivelNL. Waarop de EDF probeerde het project gaande te houden en de prijsinformatie in eigen netwerk bleef publiceren.
ZuivelNL en EDF besloten onlangs de melkprijsvergelijking voort te zetten onder de naam EDF-ZuivelNL Internationale Melkprijsvergelijking (voorheen LTO Internationale Melkprijsvergelijking).
Het project streeft ernaar om vanaf september 2022 een melkprijsvergelijking te publiceren. Ook de gegevens vanaf maart 2021 zullen worden uitgegeven aangezien de EDF de informatie is blijven verzamelen en volgen.
Meer nieuwsberichten
ZuivelNL
24 november 2022
Update 19/12 bundeling krachten reactie op kabinetsplannen
In reactie op de kabinetsplannen rond stikstof, klimaat, water en mest bundelden DDB, LTO-melkveehouderij, NAJK...
Lees het volledige berichtExport
31 maart 2023
Geslaagde Zuid-Korea audit
Een delegatie van het Ministry of Food and Drug Safety (MFDS) uit Korea heeft van...
Lees het volledige berichtMarktinformatie
Wereldzuivelhandel Actueel
31 maart 2023
Wereldzuivelhandel Actueel januari - december 2022
De wereldzuivelhandel liet in het vierde kwartaal van 2022 nog steeds een wisselend beeld zien...
Lees het volledige bericht