28 oktober 2021

Onderzoek & Innovatie

Groen Kennisnet vernieuwd

Op 15 oktober 2021 lanceerde Groen Kennisnet zijn vernieuwde kennis-website. Met 350.000 kennis-items en artikelen, bijna 500.000 unieke gebruikers en 9,4 miljoen downloads per jaar is Groen Kennisnet hèt kennisplatform voor de groene sector en breidt het zich alleen maar uit.

Nieuw aan het platform zijn onder andere de doelgroepgerichte startpagina’s (zoals vakinformatie Melkveehouderij), de integrale zoekfunctie (ook Engelstalig), een aangepaste mobiele versie en interactiemogelijkheden voor gebruikers op nieuwsberichten.

Betrokkenheid ZuivelNL

ZuivelNL is via een adviescommissie betrokken geweest bij deze nieuwe opzet. De resultaten van het door ZuivelNL gefinancierde onderzoek zijn te vinden op de website Verantwoorde Veehouderij. Het streven is dat de informatie van Verantwoorde Veehouderij in de toekomst ook beschikbaar komt op het nieuwe Groen Kennisnet.

Opleiden Melkveehouderij

De betrokkenheid bij Groen Kennisnet sluit aan bij andere activiteiten van ZuivelNL. Zo is door ZuivelNL de afgelopen jaren veel geïnvesteerd in verbetering van het overzicht en de kwaliteit van het op de melkveehouderij gerichte opleidingsaanbod. Deze informatie is samengebracht in de website opleidenmelkveehouderij.nl. Deze website biedt in één overzicht het totale opleidingsaanbod in de melkveehouderij. Op de site er een ruime keuze uit opleidingen op mbo-, hbo- of wo-niveau en zijn er mogelijkheden voor bijscholing via (online) cursussen en e-learning modules. Ook is gemakkelijk voor een ondernemer om een relevante avondcursus of studiegroep in zijn of haar buurt te vinden.

Op de website is tevens vakinformatie voor de melkveehouder te vinden: https://opleidenmelkveehouderij.nl/thematische-verdieping/. Vanwege het ZuivelNL besluit om niet meer in arbeid te investeren wordt de website vanaf zomer 2021 gefaciliteerd vanuit LTO.

Meer nieuwsberichten

Onderzoek & Innovatie

06 november 2025

20 november: AgriTech Capital inspiratiesessie veehouderij

“Dit moet toch anders kunnen?”, die gedachte kent u vast. Vaak ontstaan de beste ideeën...

Lees het volledige bericht

Marktbericht Zuivel

Marktinformatie

29 oktober 2025

Marktbericht Zuivel oktober 2025

De Nederlandse melkaanvoer is in september weer fors toegenomen (+6,7%). De sinds juli ingezette stijging...

Lees het volledige bericht

NNC-IDF

27 oktober 2025

IDF World Dairy Summit 2025

Van 20 tot en met 23 oktober vond in Santiago de Chile de IDF World...

Lees het volledige bericht