6 november: Gratis themadag Kalf-Koe Contact en Kalverhuisvesting

U bent van harte welkom bij de bijeenkomst, boordevol lezingen en interactieve workshops, met als thema 'Kalf-Koe Contact en Kalverhuisvesting' op 6 november 2025.
De wens bestaat dat kalveren langer bij de koe blijven en om kalveren eerder in groepen te huisvesten. Dit vereist innovatieve oplossingen voor kalverhuisvesting en stallen die het mogelijk maken kalveren bij de koe te houden.
Deze inspirerende themadag richt zich op het optimaliseren van kalf-koe contact en de toekomst van kalverhuisvesting.
Wat kunt u verwachten?
U krijgt praktische tips en wetenschappelijke inzichten over alles wat komt kijken bij de implementatie van langer kalf-koe contact en groepshuisvesting van kalveren. Van de eerste zorg van boer en koe voor het kalf tot de overwegingen van groepshuisvesting en weidegang: u krijgt concrete handvatten om direct op uw bedrijf toe te passen. Daarnaast is er volop gelegenheid om ervaringen uit te wisselen met andere melkveehouders en experts.
Samen zorgen we voor een sterke start van kalveren. Mis deze themadag niet! Lunch en deelname is gratis.
Programma 6 november 2025
Ochtendprogramma
- 10.00 uur Inloop met koffie & In gesprek met de expert
- 10.30 uur Welkom en aftrap door dagvoorzitter
- 10.45 uur Vraaggesprek/ dialoog over kalf-koe contact en kalverhuisvesting met wetenschappers en veehouders
Spreker 1: Deborah Smits
Spreker 2: Arriette Knegsel
Panel: Nog nader te bepalen
- 12.30 Lunch & In gesprek met de expert
Middagprogramma
- 13.30 uur Workshop ronde 1
- 14.30 uur Workshop ronde 2
- 15.15 uur Paneldiscussie & Afsluiting
Afsluiting
- 16.00 uur Borrel & In gesprek met de expert
Voor wie?
- (Toekomstige) veehouders
- Dierenartsen
- Onderzoekers
- Erfbetreders
- Docenten in het agrarisch onderwijs
ZuivelNL is een van de partners binnen deze kans om in gesprek te gaan met experts uit het veld.
Meld u nu aanLocatie
Aeres Hogeschool Dronten
De Drieslag 4
8251 JZ Dronten

Meer nieuwsberichten
ZuivelNL
02 oktober 2025
Nieuwsbrief ZuivelNL september 2025
U leest in deze nieuwsbrief over Ureum benchmark, Themadag 'Kalf-koe contact en kalverhuisvesting, Symposium ‘Omdat...
Lees het volledige berichtMarktinformatie
Wereldzuivelhandel Actueel
02 oktober 2025
Wereldzuivelhandel Actueel januari - juni 2025
De wereldzuivelhandel liet in het tweede kwartaal, net als in de twee kwartalen hiervoor, een...
Lees het volledige berichtMarktbericht Zuivel
Marktinformatie
29 september 2025
Marktbericht Zuivel september 2025
De Nederlandse melkaanvoer is fors verder toegenomen in augustus (+4,8%). De sinds juli ingezette stijging...
Lees het volledige bericht