17 december 2025

Onderzoek & Innovatie

5 februari: themamiddag 'Hoge stikstofbenutting: de basis voor succesvolle doelsturing op waterkwaliteit'

U bent van harte welkom bij CBAV-CBGV themamiddag 'Hoge stikstofbenutting: dé basis voor succesvolle doelsturing op waterkwaliteit' op 5 februari 2026 in Nijkerk.

Nu in het 8e actieprogramma Nitraatrichtlijn voorzichtig wordt ingezet op doelsturing in mestbeleid, krijgen akkerbouwers en melkveehouders meer vrijheid om maatregelen te kiezen die bijdragen aan waterkwaliteit. Tegelijkertijd blijven de normen voor waterkwaliteit en hoge stikstofbenutting ongewijzigd en daarmee ook de verantwoordelijkheid voor de sectoren om deze te realiseren. Om te weten wat doelsturing betekent in de praktijk, organiseren de Commissie Bemesting voor Akkerbouw en Vollegrondsgroenten (CBAV) en de Commissie Bemesting Grasland en Voedergewassen (CBGV) een gratis themamiddag op 5 februari 2026.

Wat kunt u verwachten?

Tijdens deze bijeenkomst staan vooral de landbouwkundige en bemestingstechnische kant centraal. Welke indicatoren worden leidend, hoe kun je ze beïnvloeden en welke rol spelen bemestingsadviezen daarbij? En wat kunnen we leren van Vlaanderen, waar doelsturing met behulp van metingen van minerale stikstof in de herfst al jaren wordt toegepast?

In een afwisselend programma voor zowel melkveehouderij als akkerbouw gaan aanwezigen met deze vragen aan de slag.

Programma 5 februari 2026

  • 13.00 uur: Welkom en toelichting programma - Voorzitters Peter Berghuis (CBAV) en Jos Verstraten (CBGV).
  • 13.15 uur: Doelsturing in Vlaanderen: ervaringen en inzichten - Annick Goossens (VLM-mestbank).
  • 13.50 uur: Sectoraanpak Nitraat: waarom doelsturing en wat is ervoor nodig? - Erna van der Wal (BO Akkerbouw).
  • 14.20 uur: Doelsturing in de bemestingspraktijk: indicatoren en maatregelen voor succesvolle doelsturing in melkveehouderij en akkerbouw - Wim van Dijk (WUR).
  • 14.45 - 15.00 uur: Pauze
  • 15.00 - 16.20 uur: Parallelsessie doelsturing: keuze melkveehouderij of akkerbouw.
  • 16.20 - 16.30 uur: Plenaire terugkoppeling parallelsessies.
  • 16.30 - 17.30 uur: Borrel.

U kunt ook gebruikmaken van de inlooplunch vanaf 12.00 uur.

Voor wie?

  • Melkveehouders
  • Akkerbouwers

ZuivelNL is financier van de Commissie Bemesting voor voor Grasland en Voedergewassen (CBGV).

Meld u nu aan

Locatie

Vergader- en Congrescentrum De Schakel
Oranjelaan 10
3862 CX Nijkerk

Meer nieuwsberichten

ZuivelNL

02 juli 2026

Enquête: help ons de website te verbeteren

Help ons de website te verbeteren - uw antwoorden zijn anoniem en kosten u maximaal...

Lees het volledige bericht

ZuivelNL

25 juni 2026

ZuivelNL presenteert jaarverslag 2025

Tijdens de Algemene Vergadering op 24 juni 2026 presenteerde ZuivelNL haar Jaarverslag 2025. Voorzitter Arjan...

Lees het volledige bericht

Diergezondheid & Dierenwelzijn

08 juli 2026

25 september: Symposium Weidegang

Weidegang raakt aan diergezondheid en dierenwelzijn, imago én bedrijfsvoering - een thema met veel kanten...

Lees het volledige bericht